info@karaelmasbakimmerkezi.com
0 372 615 6667 - 0 536 024 6774 - 0 532 387 0196
Onmayıs Mh. Uzunahmetler Cd. No:52 Gökçebey/ZONGULDAK

MERKEZİMİZFacebook Twitter Linkedin

MERKEZİMİZ

Merkezimizin Özellikleri Nelerdir?

Merkezimiz; Zonguldak ili Gökçebey ilçe merkezinde bulunmakta olup, Zonguldak'a 65 km, Devrek ilçesine 35 km, Çaycuma ilçesine ise 25 km uzaklıktadır.

Merkezimiz, uluslararası IQNET Kalite Sertifikası ile TSE ISO 9000:2015  Kalite Yönetim Sistemi Belgesine sahip bir kuruluştur.

Merkez binamız, 04/11/2016 tarihli Engelli Bireylere Yönelik Özel Bakım Merkezleri Yönetmeliğinde merkez binası için istenen fiziki şartları taşımakta olup buna göre projelendirilmiştir. 

Merkez binamız, "Binalar için Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Formu"nda merkez binası için öngörülen uluslarası erişilebilirlik standartlarına uygun olarak inşa edilmiş olup erişilebilirlik belgesine sahiptir.

Zemin dahil dört katlı merkez binamız, iki blok halinde 3000 m2'lik kapalı alan ve farklı engel gruplarına göre ayrıştırılmış iki ayrı geniş bahcesiyle, erişilebilirlik standartlarına uygun asansöre ve sağ-sol ve orta olmak üzere toplam üç adet yangın merdivenine sahiptir.

Bina bahçesi ve içi, kör nokta kalmayacak şekilde toplamda 28 adetten oluşan kamera sistemi ile 24 saat takip edilerek kayıt altına alınmakta ve bu kayıtlar uzun süreli şekilde muhafaza edilmektedir.

Merkezimizin tamamı son sistem doğalgaz ısıtma sistemi ile ısınmakta ve 24 saat kesintisiz sıcak su imkanı bulunmaktadır.

İki veya dört kişilikli yatak odalarımız engelli bireylerimizin ihtiyaç, güvenlik ve engel durumlarına göre, TSE 9111 uluslararası erişilebilirlik standartlarında dizayn edilmiş olup, istenen genişliktedir.

Tüm odalar güvenlikli ve sensörlü yangın alarm  sistemi ile donatılmıştır. Odalarımızdaki aydınlatma sistemi göz sağlığına zarar vermeyen beyaz led ampullerle saglanmaktadır.

Engelli bireylerin güvenliği açısından duvara elektrik prizleri monte edilmemiş olup aydınlatma sistemi uzaktan kumanda edilmektedir. 

Zemin laminat parke ile kaplı olup, kapılar yangına dayanıklı malzemeden üretilmiş ve olası bir yangın durumunda kaçış kolaylığı sağlaması amacıyla tüm kapılar dışa doğru açılmaktadır.

Banyo ve tuvaletlerimiz TSE erişilebilirlik standartlarına uygun tasarlanmıştır. Tuvaletlerimiz alafranga sistem gömme rezarvuarlı, banyolarımız ise engeli bireylerin hareket kabiliyetlerini kısıtlamayacak genişlikte ve gereksinimlerine uygun dizayn edilmiştir.

Dinlenme odalarımız, çok amaçlı salonlarımiz ile farklı engel gruplarına göre, gününü etkinlik yaparak gecirmek isteyen bireylerimiz için oluşturulan grup etkinlik odalarımız; aile sıcaklığını yaşatmak üzere dizayn edilmis olup grup etkinlik odalarında tv, müzik, ses sistemi ve oturma grubu bulunmakta ve bu odalar engelli bireylere ara ögün hizmeti sunulabilen altyapıdadır.

Mutfaktaki ekipmanlar ve ürünler endüstriyel nitelikte olup havalandırma ve yangın güvenlik sistemi mevcuttur. Mutfak yemekhaneye entegre olup yemeklerin direk masalara ulaşması amaçlanmıştır.

Bay ve bayan engelli yemekhaneleri, mahremiyet ve güvenlik açısından ayrı şekilde konumlandırılmış olup geniş ve ferahtır.

Merkez binamız girişinde özel engelli tuvaleti bulunmakta olup, binamızdaki kapılar sedye giriş çıkıs kolaylığı için 90 cm lik dışa açılır şekildedir. Revirde her engelli birey için özel olarak tasarlanmış kilitli ilaç dolabı, vital bulguların takibinin yapıldığı klasörler için dosya dolabı ve sağlık kontrolü için gerekli tıbbi cihazlar ve materyaller mevcuttur. Ofis tipi buzdolabı ile belirli derecelerde bulundurulması gereken ilaçlar muhafaza edilmektedir.

Engelli asansörümüz; TSE standartlarına uygun ses ve işitsel uyarıları ile her engel grubuna hizmet vermektedir.

Engelli bireylerimizin her birine ait şahsi dolabı bulunmakta olup, kişisel eşya ve çamaşırlarının takibine özen gösterilmektedir.

Merkezimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

İletişim Bilgilerimiz

Adres:  
Onmayıs Mh. Uzunahmetler Cd. No:52 Gökçebey/ZONGULDAK
Tel:  
0 372 615 6667
GSM:  
0 536 024 6774
   
0 532 387 0196
E-Mail:  
   

 

 

Başvuru Formu